CCTV NEDİR NE DEĞİLDİR?

SEDAT BAYRAKLI | 01 Ocak 2019

Newocam.com sitemiz açıldı ve ilk blog yazımız ne olsun diye düşünürken yöneticimiz Sayın Ulutaş “CCTV tarihiyle ilgili bir yazıyla başlamak en uygunudur” diyerek gerçekten güzel b

Example blog post alt

Newocam.com sitemiz açıldı ve ilk blog yazımız ne olsun diye düşünürken yöneticimiz Sayın Ulutaş “CCTV tarihiyle ilgili bir yazıyla başlamak en uygunudur” diyerek gerçekten güzel bir konu vermiş oldu.
CCTV’nin ne olduğunu hatırlayamayanlar ve hep duymasına rağmen ne anlama geldiğini bir türlü öğrenemeyenler için kısaca bahsedelim.
CCTV, görüntü kaydediciler (kameralar) tarafından kaydedilen görüntünün belirli bir merkeze iletildiği sisteme verilen isimdir. İngilizce 4 kelimeden oluşan CCTV’nin açık yazılışı “Close Circuit TeleVision” dır. Türkçesi “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelmektedir. Televizyon sistemlerinden farkı bir noktadan herkese yayın yapmak yerine bir çok yerden görüntü alıp bir noktaya iletmesi olarak tanımlanabilir.
Her teknolojinin bir tarihi olduğu gibi newocam olarak ürettiğimiz kamera sistemlerinin de elbette bir geçmişi var. İlk kapalı devre güvenlik kamerası 1942’de II. Dünya Savaşı esnasında Nazi Ordusu mühendislerinin geliştirdiği V2 füze denemeleri esnasında teknik geri bildirim almak amacıyla kullanımıştır. Adı üzerinde, Güvenlik Kamerası… birilerini yada ticari malları mekanları yada insanları korumak amacıyla oluşturulmuş bir teknoloji. Alman’ların teknik araştırmalar için kullandığı kameralar ikinci kez İngiltere Kraliyet ailesini korumak amacıyla 1956’da bir geçit töreninde kullanılmıştır. Dört adetten oluşan güvenlik kameraları kamusal alanda görüntü kaydeden ilk izleme sistemi olmuştur. 
Günümüzde dünya genelinde 60 milyondan fazla güvenlik kamerası bulunmakta. Neredeyse 110 kşiye bir kamera düşen bu sistemler hayatın her alanında ihtiyaca binaen çeşitli teknolojilerle kullanılmakta.Newocam de insanların ve ticari mal ve mekanların korunması için her yıl on binlerce kamera üreterek bu sayıya katkı sağlamakta. Sadece şehir içi kameralardan bahsetmiyoruz. Otoyollar, tarımsal alanlar, uzay teknolojileri, kişisel kullanımlar ve daha fazla alan için ürettiğimiz kameralar kalitesi ve teknolojisiyle Newocam markasını her yıl bir basamak daha yukarı çıkarıyor.
Teşekkürler.

2 Yorum

Mehveş Trabzonlu

26 Ocak 2019

Bunu beğendim. bu yazıyı beğenmek için çaba harcamadım. çünkü güzel ve malesef güzel. bu yüzden yorum yazdım siz de yazabilirsiniz güzel olur mu?. Bunu beğendim. bu yazıyı beğenmek için çaba harcamadım. çünkü güzel ve malesef güzel. bu yüzden yorum yazdım siz de yazabilirsiniz güzel olur mu?.

Reply

Jülide Elmayanak

21 Ocak 2019

Bunu beğendim. bu yazıyı beğenmek için çaba harcamadım. çünkü güzel ve malesef güzel. bu yüzden yorum yazdım siz de yazabilirsiniz güzel olur mu?. Bunu beğendim. bu yazıyı beğenmek için çaba harcamadım. çünkü güzel ve malesef güzel. bu yüzden yorum yazdım siz de yazabilirsiniz güzel olur mu?.

Reply

Yorum yazın

İŞ ORTAĞIMIZ OLMAK İSTER MİSİNİZ?